Dėmėtasis Etroplusas – Etroplus maculatus
Posted by

Dėmėtasis Etroplusas – Etroplus maculatus

Ilgis iki 8 cm.

Kūnas aukštas, stipriai suplotas iš šonų. Galva ir žiaunų dangteliai be žvynų. Burna galinė. Analinis ir nugaros pelekai ilgi ir žemi.

Nugara mėlyna arba alyvinė iki rudos. Šonas blizgantis, citrinos-geltonumo, bet gali būti pilkai-violetinis, žydras arba gelsvas. Pilvas oranžinis iki rausvo. Lūpos žydros. Ant burnos galo, po akimi ir ant žiaunų dangtelio išsidėsčiusios mažos blizgančios žaliai-žydros dėmelės. Ant kiekvieno žvyno – raudona dėmelė, kurios sudaro ant kūno eilę nutrūkstančių linijų. Per kūno vidurį eina ryškiai juodos spalvos dėmė, kartais su žalsvu blizgesiu. Į šonus nuo šios dėmės yra išsidėsčiusios įvairaus intensyvumo tamsios dėmės. Apatinėje kūno dalyje gali atsirasti juodai-žydros, įvairaus intensyvumo tamsios juostos, kurios kartais susilieja viena su kita. Pelekai skaidrūs, su oranžinės spalvos kraštais. Analinio peleko spygliuotoji dalis juoda. Neršto metu pelekai tampa geltoni arba oranžiniai, analinis pelekas – ryškiai juodos spalvos.

Patinas didesnis, ryškesnių spalvų.

Žuvys taikios, išskyrus neršto ir palikuonių priežiūros periodą. Jautrios perkėlimui į kitų parametrų vandenį, o mailius apskritai nepakelia tokio perkėlimo. Laikosi viduriniame ir

Etroplus maculatus

Etroplus maculatus

apatiniame vandens sluoksniuse.

Galima laikyti bendrame akvariume, tačiau geriau poromis rūšiniame. Akvariumas vietomis apsodintas augalais, turėtų būti įvairios slėptuvės, plokšti akmenys. Vanduo: 22-26 C, dH 8-20, pH 7-8. S. Frankas rašo, kad žuvys jautrios kai kurioms parazitinėms ligoms, primiausiai tai ichtioftiriozei, ir rekomenduoja žuvų įmuniteto stiprinimui įpiliti į vadnenį jūros druskos (3-6 g/l), esant žemesniam nei dH 10 pakanka vieną kartą įpilti druskos (3 g/l), esant aukštesniam nei dH 10 galima apsieiti be jos. Vokiečių akvariumistų žurnale AT apie druską iš viso neminima. Maistas: gyvas, augalinis. Nuo vandens paviršiaus maisto neima.

Nerštas porinis, gali vykti ir bendrame akvariume. Neršimo akvariumas nuo 60 cm ilgio, su ola, plokščiais akmenimis, šaka, augalais su dideliais lapais. Vanduo: 26-28 C. A. Polinskis rašo, kad nerštą stimuliuoja 1/4 akvariumo vandens pakeitimas šviežiu. Pora valo pasirinktą substratą, vėliau patelė išneršia ikrus (iki 500 vnt.). Inkubacinis periodas 2-6 paros, mažyliai plaukia po 3-5 parų. Pirmosiomis dienomis jie maitinasi epiteliniu sekretu, išsiskiriančiu ant tėvų odos. Antrą parą mažyliams galima duoti infuzorijų. Jeigu žuvys pradėjo peštis, tai patiną reikia atskirti. Lytiškai subręsta 10-12 mėn.

0 0 572 23 vasario, 2017 Etroplus šeima vasario 23, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE