Cyrtocara chrisonotus arba Haplochromis chrysonotus
Posted by

Cyrtocara chrisonotus arba Haplochromis chrysonotus

Gyvena atvirojo vandens zonose, neršto metu ieškosi smėlėto dugno.

Kūno ilgis iki 17 cm.

Pas patiną analinis ir nugaros pelekų galai kiek užaštrinti, pas patelę suapvalėję.

Patino kūnas žaliai-žydras su keletu tamsių dėmių, nuo burnos iki nugros peleko pagrindo eina gletonai-auksinė juosta. Nugaros pelekas su geltonai-auksiniu apvadu. Neršto metu kūnas tampa beveik juodas.

Patelė ir mailius pilkai-rudi, ant kūno gali atsirasti 9-10 neryškių tamsių juostų ir trys juodos dėmės.

Patinai gali tarp savęs peštis. Jų kiekis akvariume priklauso nuo jo dydžio, slėptuvių kiekio ir individualių žuvų savybių. Akvariumą reikia iš viršaus uždengti, todėl kad kai žuvys išsigąsta, jos gali iššokti. Ši rūšis laikoma su cichlidais iš Malavio ežero.

Patelė iš išneršia apie 100 ikrų.

Gruntas – smėlis. Iš augalų reikėtų rinktis augalus su stipria šaknų sistema ir kietais lapais: dideles kriptokorinų rūšis, valisneriją, anubiasą ir kt. Ant akmenų galima pritvirtinti paparčius. Vanduo: 24 – 28 C, dH 4-20, pH 7,2-8,5, švarus, kas savaitę dalinai keičiamas. Būtina atkreipti dėmesį į žuvų išmatų ir maisto likučių pašalinimą, kadangi nitrifikacijos proceso metu vyksta amoniako išsiskyrimas. Maistas: gyvas, augalinis (20 %), pakaitalai.

Nerštas porinis, gali vykti bendrame akvariume. Patinas užsiima teritoriją. Ikrus, padėtus į iš anksto iškastą duobelę arba plokščią akmenį, patelė po apvaisinimo susirenka į burną, kurią mailius palieka praėjus 17-21 dienai.

0 0 829 16 liepos, 2016 Cyrtocara šeima liepos 16, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE