Citrininė cichlasoma – Cichlasoma citrinellum
Posted by

Citrininė cichlasoma – Cichlasoma citrinellum

Gyvena Nikaragvos ežeruose.

Patino kūno ilgis iki 30 cm, patelės iki 20 cm. Akvariume žuvys mažesnės.

Kūno spalva su amžiumi keičiasi, bet ne visuomet. Mailius nuo geltonai-pilkos iki tamsios pilkai-žydros spalvos, su 6-7 tamsiomis vertikaliomis juostomis ant šono ir tamsia dėme per vidurį. Suagusios žuvys šviesiai-geltonos iki oranžiniai-geltonų, gali būti su juodomis dėmėmis ant šono ir pelekų. Neporiniai pelekai žydri.

Pas patiną kaktos linija įspausta, su amžiumi gali atsirasti riebalinė pagalvė.

Akvariume 1,5 m ir ilgesniame galima laikyti su kitomis šeimos žuvimis. Neršto ir palikuonių priežiūros laikotarpiu kartais tampa labai agresyvios. Stirpiai rausiasi grunte. Vanduo: 23-28 C, dH iki 30, pH 6,5-8. Ikrus (iki 2000 vnt.) deda ant kietų daiktų. Lytiškai subręsta 9-12 mėnesių. Kryžminasi su Meeko cichlasoma.

Likus keletui dienų iki neršto pas patiną ima matytis mažas ir aštrus sėklatakis, pas patelę – didelė, buku galu kiaušdėtė.

Žuvys terotorinės, poros susikuria jauname amžiuje iš žuvų grupės.. Laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose.

Akvariumas – su slėptuvėmis iš akmenų ir šakų, akmenys su horizontaliais ir vertikaliais paviršiais, uolos, vertikaliai sustatyti akmenys, kurie reikalingi teritorinos ribų atskyrimui. (teritorijos dydis priklauso nuo rūšies agresyvumo, žuvies dydžio, o taip pat jos charakterio, paprastai pakanka 40 cm ilgio), plaukiojantys augalai. Galimybė sodinti iš grunto augančius augalus priklauso nuo žuvies rūšies.

Į akvariumą geriau įleisti kuo jaunesnes žuvis ir, kai jos susiporuos, palikti reikiamą kiekį jų, stebint jų santykius, kadangi kai porų yra per daug kai kurias iš jų tenka pašalinti.

0 0 938 17 spalio, 2016 Be kategorijos spalio 17, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE