Ciclasoma facetum arba čančita
Posted by

Ciclasoma facetum arba čančita

Gyvena pietinėje Brazilijos dalyje, Urugvajuje ir šiaurinėje Argentinos dalyje. Laikosi upėse ir ežeruose, o taip pat upių intakų sūresniuose vandenyse.

Kūno ilgis iki 30 cm, akvariume paprastai iki 10 cm.

Kūno spalva stipriai keičiasi priklausomai nuo gyvenimo sąlygų, nuotaikos ir maisto sudėties. Paprastai pagrindinė spalva pilkai-gelsva iki geltonos, bet gali būti ir žalia, žaliai-žydra, raudona. Per kūną eina 5-6 įvairaus intensyvumo tamsios vertikalios juostos.

Žuvys peštukės, stirpiai kapstosi grunte. Vanduo: 20-27, dH iki 20, pH 6,,5—7,5. Veisimui R. Rielis ir Ch. Benšas rekomenduoja vandenį 25-27 C, dH 5-12, pH 6,5-7. Ikrus priklijuoja prie plokščio akmens. Lytiškai subręsta 10-15 mėnesių.

Likus keletui dienų iki neršto pas patiną ima matytis mažas ir aštrus sėklatakis, pas patelę – didelė, buku galu kiaušdėtė.

Žuvys terotorinės, poros susikuria jauname amžiuje iš žuvų grupės. Agresyvumo lygis ginant teritoriją priklauso nuo rūšies ir stirpiai išauga ikrų ir mailiaus priežiūros metu. Laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose.

Laikomos paprastai rūšiniame akvariume arba akvariume su kitomis šios šeimos žuvimis. Akvariumas – su slėptuvėmis iš akmenų ir šakų, akmenys su horizontaliais ir vertikaliais paviršiais, uolos, vertikaliai sustatyti akmenys, kurie reikalingi teritorinos ribų atskyrimui. (teritorijos dydis priklauso nuo rūšies agresyvumo, žuvies dydžio, o taip pat jos charakterio, paprastai pakanka 40 cm ilgio), plaukiojantys augalai. Galimybė sodinti iš grunto augančius augalus priklauso nuo žuvies rūšies.

Į akvariumą geriau įleisti kuo jaunesnes žuvis ir, kai jos susiporuos, palikti reikiamą kiekį jų, stebint jų santykius, kadangi kai porų yra per daug kai kurias iš jų tenka pašalinti.

Maistas: gyvas (taip pat ir mažos žuvelės), augalinis, pakaitalai.

0 0 517 21 lapkričio, 2016 Cichlasoma šeima lapkričio 21, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE