Labeotropheus fuelleborni – Cichlidas-tapyras
Posted by

Labeotropheus fuelleborni – Cichlidas-tapyras

Cichlidas-tapyras (Labeotropheus fuelleborni)

 


Labeotropheus fuelleborni – Cichlidas-tapyras gyvena
Malavio ežere. Laikosi prie uolėtų, augalais apaugusių krantų su smėlėtu dugnu.

Kūno ilgis iki 15 cm, akvariume mažesnės.

Žuvų spalva pirklauso nuo kilmės vietos, elgesio fazės ir labai kintanti.

Patinas dažniau blizgantis, šviesiai-žydras, neršto metu gali tapti tiek intensyvios baltai-žydros spalvos, tiek ir slipnai-žydros spalvos. Ant šono 10-12 tamsiai-žydrų vertikalių juostų, keičiančių spalvos intensyvumą. Nugaros pelekas oranžiniai-raudonas ir šviesiai-žydras, analinis pelekas nuo raudonai-rudo iki oranžinio, su baltai-juodu apvadu ir 2-5 dėmėmis.

Sutinkami tokie spalviniai variantai: violetinis, geltonas su rudomis dėmelėmis, raudonai-oranžinis su rudomis ir raudonomis dėmėmis.Labeotropheus_fuelleborni_01

Patelė blankiai-žydra, balkšva, oranžinė arba taškuota.

Abi aprašytos rūšys gali kryžmintis tarpusavyje.

Kūnas pailgas, kiek suplotas. Burna apatinė, dantų sandara leidžia žuvims nugramdyti dumblius nuo akmenų, viršutinė lūpa stora. Nugaros pelekas ilgas.

Žuvys agresyvios, teritorinės, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose.

Nedideliame akvariume stipriausias patinas gali nužudyti silpnesnį, o taip pat nerštui nepasiruošusią patelę, be to, pastebimi ir mūšiai tarp patelių. Galima laikyti bendrame akvariume su kitais cichlidais iš Malavio ežero. Gruntas – smėlis, akmenys, imituojantys uolėtą landšaftą, grotos, uolos. Didelius augalus reikia apsaugoti nuo išrovimo. Vanduo: 24-28 C, dH 4-20, pH 7,2-8,5, nemėgsta šviežio vandens. Maistas: augalinis (ne mažiau 60 proc.), gyvas, pakaitalai.

Pora susidaro tik neršto metu. Besiruošiančią nerštui porą perkelia į neršimo akvariumą su smėlėtu dugnu ir slėptuve patelei, apšvietimas silpnas. Patinas išrausia duobutę, į kurią patelė padeda ikrus (iki 80 vnt.), kuriuos po apvaisinimo patelė inkubuoja burnoje, slėpdamasi nuo patino, kurį reikia iškelti. Patelė nemaitinama ir paliekama ramybėje, kadangi kitaip ji gali suėsti ikrus (ikrus galima išimti iš patelės burnos ir perkelti į inkubatorių). Mažyliai pirmąjį kartą palieka patelės burną po 19-25 parų. Pradinis maistas: naupilijos ir maži ciklopai. Lytiškai subręsta 8-12 mėn.

0 0 844 28 gegužės, 2015 Labeotropheus šeima gegužės 28, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE