Cichlasoma spilurum
Posted by

Cichlasoma spilurum

cichlasoma-spilurumGyvena Honduraso, Nikaragvos ir Kosta-Rikos vandens telikinuose.

Kūno ilgis iki 10 cm.

Kūnas kiaušinio formos, nugaros profilis išlenktas labiau, nei pilvo, kaktos linija eina kreive iki burnos, analinio ir nugaros pelekų galai ištempti. Pas senus patinus ant kaktos yra riebalinė pagalvėlė.

Kūno spalva gali kisti priklausomai nuo laikymo sąlygų ir žuvies nuotaikos. Kaip taisyklė, pagrindinė spalva žalia, ant šono 7-8 juodos vertikalios juostos, žvynai su juodai-žydru apvadu sudaro tinklelio piešinį ant kūno. Ant šono keletas juodai-žydrų dėmių.

Patinas didesnis, pelekai vyno-raudonumo spalvos su turkio spalvos taškeliais. Analinis ir nugaros pelekai galuose ištempti labiau. Pas patelę vertikalios juostos ryškesnės, neršto metu galva ir krūtinė įgauna juodą spalvą, pelekai geltoni.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su sbustratu. S. Kočetovas rekomenduoja stimuliuoti nerštą vandens pakeitimu (kartą per savaitę) ir temperatūros pakėlimu 1-2 laipsniais. Galima bandyti suvesti dvi nepažįstamas žuvis, atskiriant patiną nuo patelės stikline sienele, kad pora priprastų vienas prie kito, tačiau tai ne visada pavyksta. Ikrus išneršia ant kietų daiktų, kartais ant didelio augalo lapo. Po 2-6 parų išsiritusias lervas tėvai perneša į išraustas duobeles, o kai mažyliai po 3-7 parų pradeda plaukioti, juos saugo. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, ciklopo anupilijos, nematodai.

Tai taikios žuvys, tačiau tampa agresyvios neršto metu. Jeigu nerštas nepasiseka patinas gali nužudyti patelę. Dideliame akvariume beveik nesirausia grunte, galima sodinti augalus su tvirta šaknų sistema ir kietais lapasi (minkštus lapus jos apkramto). Vanduo: 21-28 C, dH iki 15, pH 6,5-7. Ikrus (iki 200 vnt.) noriai deda ant daiktų, kurie pridengti augalais, o taip pat oloje. Lytiškai subręsta 8-12 mėnesių.

Likus keletui dienų iki neršto pas patiną ima matytis mažas ir aštrus sėklatakis, pas patelę – didelė, buku galu kiaušdėtė.

Žuvys terotorinės, poros susikuria jauname amžiuje iš žuvų grupės. Agresyvumo lygis ginant teritoriją priklauso nuo rūšies ir stirpiai išauga ikrų ir mailiaus priežiūros metu. Laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. 

Laikomos paprastai rūšiniame akvariume arba akvariume su kitomis šios šeimos žuvimis. Akvariumas – su slėptuvėmis iš akmenų ir šakų, akmenys su horizontaliais ir vertikaliais paviršiais, uolos, vertikaliai sustatyti akmenys, kurie reikalingi teritorinos ribų atskyrimui. (teritorijos dydis priklauso nuo rūšies agresyvumo, žuvies dydžio, o taip pat jos charakterio, paprastai pakanka 40 cm ilgio), plaukiojantys augalai. Galimybė sodinti iš grunto augančius augalus priklauso nuo žuvies rūšies.

Į akvariumą geriau įleisti kuo jaunesnes žuvis ir, kai jos susiporuos, palikti reikiamą kiekį jų, stebint jų santykius, kadangi kai porų yra per daug kai kurias iš jų tenka pašalinti.

Maistas: gyvas (taip pat ir mažos žuvelės), augalinis, pakaitalai.

0 0 764 17 spalio, 2016 Cichlasoma šeima spalio 17, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE