Cichlasoma severum – arba netikras diskusas
Posted by

Cichlasoma severum – arba netikras diskusas

Gyvena Pietų Amerikos šiaurinėje dalyje, išskyrus Magdalenos upę.

Kūno ilgis iki 20 cm, akvariume mažesnės.

Kūnas labai aukštas, nugara išlenkta labiau.

Pagrindinė spalva gelsva, žalsva iki tamsiai-žalios, ruda arba beveik juoda. Kiekvienas žvynas su tamsia, geltona arba rožine dėmele, ant šono eina eilės nutrūkstančiu linijų. Prie analinio ir nugaros pelekų pagrindo po didelę juodą dėmę su šviesiu apvadu. Uodegos ir nugaros pelekai paprastai geltonai-žali. Analinis pelekas iš priekio raudonai-rudas, galinė dalis alyvniai-žalia.

Pas mailių ant šono 8-9 juodos skersinės juostos, kurios išnyksta žuvims suaugus (gali išlikti ant uodegos stiebo).

Pas patiną galva su raudonai-rudomis arba žaliai-žydromis dėmėmis ir štrichais.

Žuvys pasižymi stipria medžiagų apykaita, kas teršia vandenį. Todėl būtinas reguliarus vandens pakeitimas, taip pat rekomenduojamas biologinis filtras.

Su amžiumi tampa agresyvesnės, ypatingai neršto metu ir kai prižiūri palikuonis. Besiruošdamos nerštui rausiasi grunte ir gali išrauti augalus. Vanduo: 24-26 C, dH iki 12, pH 6-7,2.

Žuvys terotorinės, poros susikuria jauname amžiuje iš žuvų grupės. Agresyvumo lygis ginant teritoriją priklauso nuo rūšies ir stirpiai išauga ikrų ir mailiaus priežiūros metu. Laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose.

Laikomos paprastai rūšiniame akvariume arba akvariume su kitomis šios šeimos žuvimis. Akvariumas – su slėptuvėmis iš akmenų ir šakų, akmenys su horizontaliais ir vertikaliais paviršiais, uolos, vertikaliai sustatyti akmenys, kurie reikalingi teritorinos ribų atskyrimui. (teritorijos dydis priklauso nuo rūšies agresyvumo, žuvies dydžio, o taip pat jos charakterio, paprastai pakanka 40 cm ilgio), plaukiojantys augalai.

Į akvariumą geriau įleisti kuo jaunesnes žuvis ir, kai jos susiporuos, palikti reikiamą kiekį jų, stebint jų santykius, kadangi kai porų yra per daug kai kurias iš jų tenka pašalinti.

Maistas: gyvas (taip pat ir mažos žuvelės), augalinis, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su sbustratu. S. Kočetovas rekomenduoja stimuliuoti nerštą vandens pakeitimu (kartą per savaitę) ir temperatūros pakėlimu 1-2 laipsniais. Galima bandyti suvesti dvi nepažįstamas žuvis, atskiriant patiną nuo patelės stikline sienele, kad pora priprastų vienas prie kito, tačiau tai ne visada pavyksta. Ikrus išneršia ant kietų daiktų, kartais ant didelio augalo lapo. Po 2-6 parų išsiritusias lervas tėvai perneša į išraustas duobeles, o kai mažyliai po 3-7 parų pradeda plaukioti, juos saugo. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, ciklopo anupilijos, nematodai.

Ikrus (iki 1000 vnt.) deda ant pasvirusio daikto paviršiaus (plokščio akmens, plytos ir t.t.). Lytiškai subręsta 1,5 – 2 metų.

0 0 823 18 liepos, 2016 Cichlasoma šeima liepos 18, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE