Cichlasoma festivum arba Mezonauta
Posted by

Cichlasoma festivum arba Mezonauta

Gyvena Amazonės ir Paragvajaus upių baseinuose, o taipogi Gajanos upėse.

Kūno ilgis iki 20 cm, akvariume iki 15 cm.

Pagrindinė spalva stipriai varijuojanti: gelsvai-pilka, geletona, žaliai-geltona arba pilkai-žalia. Nuo burnos per akį iki minkštosios nugaros peleko dalies eina juoda juosta. Virš jos kūnas yra tamsesnės spalvos. Ant šono kartais atsiranda iš mažų dėmelių sudarytos tamsios skersinės juostos. Ant uodegos stiebo juoda dėmė su baltu apvadu. Pelekai pilkai-geltoni iki žydrų, su baltų, kartais ir rudų dėmių eilėmis.

Žuvys gana taikios, galima laikyti akvariume su kitomis šeimos žuvimis. Nesirausia grunte ir neliečia augalų, jeigu gauna pakankamai augalinio maisto. Nesant slėptuvių tampa baikščios. Vanduo: 24-28 C, dH 2-25, pH 6,3-7,5. O. Rybakovas veisimui rekomenduoja durpėtą vandenį 25-30 C, dH 2-8, pH 6,5-7,2. Ikrus iki (2000 vnt.) padeda ant kietų daiktų ir plačių augalų lapų. Ne visuomet rūpinasi palikuonimis ir ikrais. Tokiu atveju ikrus su substratu perkalia į inkubatorių. Lytiškai subręsta 9-10 mėnesių.

Likus keletui dienų iki neršto pas patiną ima matytis mažas ir aštrus sėklatakis, pas patelę – didelė, buku galu kiaušdėtė.

Akvariumas – su slėptuvėmis iš akmenų ir šakų, akmenys su horizontaliais ir vertikaliais paviršiais, uolos, vertikaliai sustatyti akmenys, kurie reikalingi teritorinos ribų atskyrimui. (teritorijos dydis priklauso nuo rūšies agresyvumo, žuvies dydžio, o taip pat jos charakterio, paprastai pakanka 40 cm ilgio), plaukiojantys augalai.

Į akvariumą geriau įleisti kuo jaunesnes žuvis ir, kai jos susiporuos, palikti reikiamą kiekį jų, stebint jų santykius, kadangi kai porų yra per daug kai kurias iš jų tenka pašalinti.

Maistas: gyvas (taip pat ir mažos žuvelės), augalinis, pakaitalai.

0 0 856 20 liepos, 2016 Cichlasoma šeima liepos 20, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE