Chromisas bulti (Pseudocrenilabrus multicolor)
Posted by

Chromisas bulti (Pseudocrenilabrus multicolor)

Chromisas bulti

Pseudocrenilabrus multicolor

Pseudocrenilabrus multicolor gyvena Rytų Afrikoje nuo Nilo iki Mabutu-Sese-Seko ežero.

Kūno ilgis iki 8 cm.

Kūnas ištemptas pailgas, iš šonų stipriai suplotas, ypatingai užpakalinėje dalyje, nugaros profilis labiau išlenktas, nei pilvo. Nugaros pelekas ilgas.

Šios žuvys yra taikios su kitomis rūšimis, bet tarpusavyje gali būti agresyvios, laikosi apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose. Galima laikyti bendrame akvariume su smėlėtu gruntu, augalais, olomis ir šakomis tarnaujančiomis kaip slėptuvės. Vienam patinui reikėtų 3-4 patelių, kad išblaškytų jo dėmesį. Vanduo: 22-25 C, dH 5-20, pH 6,5-7,5. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Neršia tiek bendrame, tiek neršimo akvariume, kuris turėtų būti įrengiamas taip pat. Nerštui patubdomas vienas patinas ir 3-4 patelės. Nerštą stimuliuoja temperatūros pekėlimas iki 25-26 C.

Patinas prieš neršdamas užsiima teritoriją, vėliau padaro smėlyje duobutę, į kurią patelė padeda ikrus iki (iki 150 vnt.) ir po apvaisinimo inkubuoja juos burnoje. Ikrus galima paimti iš patelės ir perkelti į inkubatorių. Mažyliai pirmą kartą palieka patelės burną po 10-15 parų. Keletą dienų prieš išplaukiant mailiui iš patelės burnos ją rekonduojama perkelti į atskirą akvariumą su gruntu ir uola. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Po mailiaus išplaukimo patelė pradeda valgyti ir dar kurį laiką prižiūri palikuonis. Lytiškai subręsta 7-10 mėn.

Patinas gelsvai-pilkos arba gelsvai-žalios spalvos. Neršto metu, priklausomai nuo šviesos spindulio kampo, spindi žydra, žalia arba auksine spalva. Ant žiaunų dangtelio blizganti juoda dėmė su auksiniu apvadu. Nugaros pelekas daugeliu atvejų raudonos rūdžių spalvos su žaliais spinduliais arba su žaliomis dėmėmis prie spindulių pagrindo, ir su šviesiai-žaliu kraštu su juodu apvadu. Analinis pelekas toks pats, tačiau dažniausiai kiek tamsesnis. Uodegos pelekas geltonai-žalias su dėmių eilėmis. Pilvo pelekas gelsvas.

Patelė pilkai-geltonos spalvos su sidabriniu blizgesiu. Ant bespalvių pelekų blizgančios žalios dėmelės.

 

0 0 749 01 vasario, 2016 Pseudocrenilabrus šeima vasario 1, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE