Dianema longibarbis – Bronzinė Dianema
Posted by

Dianema longibarbis – Bronzinė Dianema

Dianema longibarbis

Bronzinė Dianema (Dianema longibarbis) gyvena Amazonės upės baseine.

Kūno ilgis iki 8 cm.

Pagrindinė kūno spalva šviesiai-smėlinė iki rausvos. Po visą kūna išsimėčiusios daugybė tamsių dėmių, kurios sudaro iššilginę juosta einančią per kūno vidurį. Pelekai skaidrūs, rudai-geltoni, spinduliai tamsūs.

Kūnas kiek pailgas, nugaros profilis prie peleko pradžios sudaro buką kampą ir palaipsniui siaurėja link uodegos peleko. Snukis aštrus. Dvi ūsų poros ištemptos į priekį. Turi riebalinį peleką. Keturias kaulines plokštes tarp riebalinio ir nugaros peleko beveik sujungtos su kaulinėmis plokštelėmis, esančiomis per kūno vidurį.

Dianema-longibarbisPetelę lengva atskirti nuo patino pagal storą pilvą.

Tai taikios žuvys, dažnai laikosi grupėmis apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose. Bijo staigių judesių, išsigandę jų gali galvą sukišti į gruntą.

Galima laikyti bendrame akvariume su slėptuvėmis ir augalais, sukuriančiais pusiau šešėlį. Vanduo: 22-28 C, dH 5-20, pH 6-7,5. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas poroje, galimas rūšiniame akvariume. Jį stimuliuoja atmosferos slėgio pasikeitimas ir temperatūros sumažinimas 2-4 C laipsniais. Patinas stato lizdą iš putų po dideliu augalo lapu, plaukiojnčiu vandens paviršiuje, kurį galima pakeisti 20 cm diametro disku iš plastiko. Patelė prie jo priklijuoja ikrus (iki 600 vnt.), nors gali juos priklijuoti ir prie akvariumo stiklo šalia lizdo. Ikrus saugo patinas. Inkubacinis periodas 4-5 paros, mailius pradeda plaukti po 1 paros. Pradinis maistas: verpetės. Mažyliai pirmosiomis dienomis yra jautrūs vandens temperatūros sumažėjimui. Geriausia temp.: 24-28 C. Lytiškai subręsta 1-1,5 metų.

0 0 862 27 balandžio, 2015 Bronzinė Dianema (Dianema longibarbis), Dianema šeima balandžio 27, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE