Auksinis leopardas – Cyrtocara venustus
Posted by

Auksinis leopardas – Cyrtocara venustus

Gyvena smėlėtose Malavio ež. zonose.

Kūno ilgis iki 22 cm, akvariume paprastai iki 15 cm.

Patino kūnas gelsvas, galva, pakaušis ir lūpos žydros. Nuo viršutinės lūpos iki nugaros peleko eina plati tamsi juosta. Per kaktą eina auksinė juosta, pereinanti ant viso nugaros peleko, kurio tik pagrindas yra žydras. Analinis pelekas geltonas, uodegos pelekas prie pagrindo geltonas, likusioji dalis pilkai – žalia su plačiu auksinu apvadu pilvo ir krūtinės pelekai žydri.

Patelės ir mailiaus kūnai glesvi, su eilėmis didelių, alyviniai-žalių dėmių, kurios vietomis gali būti susijungusios viena su kita. Nuo burnos iki akies eina juoda juosta. Nugaros pelekas tamsus su auksiniu apvadu. Uodegos pelekas pilkai-žalias su gelsvu arba oranžiniu apvadu. Analinis pelekas auksiniai-geltonas, su amžiumi tampantis molio spalvos.

Tai taikios žuvys, galima laikyti su kitomis cichlidinėmis žuvimis iš Malavio ež. Patelė padeda iki 150 ikrėlių.

Gruntas – smėlis. Iš augalų reikėtų rinktis augalus su stipria šaknų sistema ir kietais lapais: dideles kriptokorinų rūšis, valisneriją, anubiasą ir kt. Ant akmenų galima pritvirtinti paparčius. Vanduo: 24 – 28 C, dH 4-20, pH 7,2-8,5, švarus, kas savaitę dalinai keičiamas. Būtina atkreipti dėmesį į žuvų išmatų ir maisto likučių pašalinimą, kadangi nitrifikacijos proceso metu vyksta amoniako išsiskyrimas. Maistas: gyvas, augalinis (20 %), pakaitalai.

Nerštas porinis, gali vykti bendrame akvariume. Patinas užsiima teritoriją. Ikrus, padėtus į iš anksto iškastą duobelę arba plokščią akmenį, patelė po apvaisinimo susirenka į burną, kurią mailius palieka praėjus 17-21 dienai.

Ši rūšis gali kryžmintis su leopardiniu ir Livingstono haplochromisu.

0 0 702 12 liepos, 2016 Cyrtocara šeima liepos 12, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE