Astronotus ocellatus – Povo akis, arba Oskaras, arba cichlidas-oskaras
Posted by

Astronotus ocellatus – Povo akis, arba Oskaras, arba cichlidas-oskaras

Astronotus ocellatus

Povo akis, arba Oskaras, arba cichlidas-oskaras (Astronotus ocellatus) gyvena: Pietų Amerikos tropikuose, pirmiausia Amazonės upės vidutinėje tėkmėje ir nuo jos į pietus iki Paranos ir Paragvajaus upių, o taip pat Rio-Negro upės baseine. Mėgsta laikytis ežeruose bei upėse, tarp nuskendusių medžių.

Žuvytės kūno ilgis iki 30 cm.

Žuvies kūnas didelis, kiaušinio formos, šiek tiek suplotas iš šonų. Galva didelė, lūpos storos. Nugaros pelekas ilgas.

Pas jaunas žuvytes kūnas nuo judai-žydros iki tamsiai-rudos spalvos su vertikaliomis balkšvomis arba rausvomis juostomis , su tokiais pat štrichais ir dėmėmis su juodu apvadu. Pelekai alyvniai-žali su juodais ir geltonais štrichais ir dėmėmis. Ant uodegos pelekos pagrindo apvali juoda dėmė su blizngančiu oranžiniai-raudonu apvadu.

Pas suaugsias žuvis nugara alyviniai-žalia, ant galinės kūno dalies ant žvynų matosi oranžniai-raudonos dėmės. Raudonai-geltonos spalvos juostos. Tokios pačios dėmės, kaip ir ant uodegos peleko pagrindo, atsiranda ir prie nugaros peleko pagrindo (jų dažnai nebūna pas patelę).

Yra raudona forma, pas kurią kūnas tamsiai-raudonos spalvos su juodomis dėmėmis. Pelekai juodi. Patiną nuo patelės gali atskirti tik likus parai iki neršto, kai pas patelę atsiranda didelė kiaušdėtis, o pas patiną sėklatakis.

Žuvys taikios, gana ramios, baikščios. Negalima laikyti kartu su mažomis žuvytėmis, kadangi astronautai pradeda jomis maitintis. Galima laikyti su didelėmis neagrsyviomis žuvimis. Žuvys rausiasi grunte ir išrauna augalus. Poros susidaro iš jaunų žuvų grupės.

Akvariumas ne mažiau nei 120 cm ilgio. Turėtų būti plokščių akmenų, šakų, olų, galima turėti augalų su stipria šaknų sistema, pasodintų į grunte užkastus vazonus ir apdėtų akmenimis. Žuvys dalį sukramtyto maisto išleidžia per žiaunas ir stipriai teršia vandenį, todėl būtinas filtras (geriau biologinis). Vanduo: 22-26 C, dH 5-30, pH 6,5-8. Maistas: gyvas (mažos žuvytės, didelės uodo trūklio lervos, sliekai, buožgalviai, žiogai), pakaitalai (žalios jautienos ir žuvies gabalėliai).

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume, kur pora turi teritoriją, kurią gina nuo kitų žuvų. Nerštas stimuliuojamas temperatūros pakėlimu ir dalies vandens pakeitimu šviežiu. Vanduo: 26-30 C, dH iki 8. KH ne mažiau 2, pH 6,5-7,2. Žuvys deda ikrus ant plokščio akmens iki 2000 ikrų, kuriuos prižiūri, tačiau išsigandusios gali juos suėsti. Todėl geriau dalį ikrų perkelti į inkubatorių (perkėlus visą akmenį su ikrais, vėliau žuvys gali pradėti valgyti ikrus). Inkubatoriuje turėtų veikti aeracija. Inkubacinis periodas 3-8 paros. Mažyliai plaukia po 4-11 parų. Pradinis maistas: cikopo naupilijos ir artemijos, nematodai. Jeigu mažyliai auginami tėvų, tai jie pirmu laiku maitinasi tėvų odos epiteliniu sekretu. Pradeda neršti nuo 2 metų.

0 0 2485 15 gegužės, 2015 Astronotus šeima gegužės 15, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE