Astatotilapia burtoni
Posted by

Astatotilapia burtoni

Astatotilapia burtoni

Astatotilapia burtoni gyvena: nuo Afrikos šiaurės iki Nilo upės aukštupio, Kivu ežero ir Tanganikos. Laikosi dykūmų arteziniuose šuliniuose, kurie sujungti vienas su kitu požeminėmis vandens sistemomis, ir oazių vandens telkiniuose.

Kūno ilgis iki 15 cm, akvariume mažesnės.

Kūnas didelis, pailgas, nugaros ir pilvo profiliai beveik simetriškai išlenkti, šonai kiek suploti. Galva aštri, burna galinė. Nugaros pelekas ilgas.

Spalva skiriasi priklausomai nuo kilmės vietos.

Pagrindinės patino spalvos nuo pilkai- iki raudonai-geltonos, gali būti rusvos, šonas su žydru, žaliu arba violetiniu blizgesiu. Per akį tęsiasi juoda vertikali juosta, tokios pat juostos ant kaktos ir burnos. Lūpos žydros. Ant šono priklausomai nuo laikymo sąlygų ir žuvies būklės gali atsirasti piešinys iš įvaraus ryškumo išilginių ir vertikalių juostų. Nugaros pelekas žydras arba oranžinis, su rausvomis dėmėmis ir raudonu apvadu. Ant analinio peleko 4-10 šviesiai geltonos dėmės su juodu apvadu. Uodegos pelekas tos pačios spalvos, kaip ir nugaros, bet balnkesnis ir su melsvais taškeliais.

Patelės spalvos mažiau intensyvios, dažnai sidabrinės spalvos iki žydrai-pilkos, kartais su 7-9 vertikaliomis juostomis. Dėmės ant analinio peleko labai mažos.

Patinas didesnis už patelę, nugaros pelekas pas jį ištemptas ir užaštrintas, o pas patelę suapvalintas.

Žuvis galima laikyti bendrame akvariume su panašaus dydžio žuvimis. Būtinos slėptuvės patelėms, į kurias negalėtų patekti patinai, todėl kad, išskyrus neršto periodą, jie yra agresyvūs. Galima sodinti didelius augalus su gerai išvystyta šaknų sistema. Vienam patinui turi būti bent trys patelės (geriau laikyti vieną patiną). Vanduo: 24-28 C, dH 8-20, pH 6-8. Pranešimai apie pH skirtingi, vieni nurodo, kad pH turėtų būti mažiau nei 7, kiti – daugiau nei 7.  Akivaizdu, kad tai priklauso nuo žuvies kilmės vietos.

Nerštas – tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su gruntu, plokščiu akmeniu ir slėptuvėmis. Žuvys deda ikrus ant plokščio akmens arba į duobutę, kurią padaro patinas. Patelė inkubuoja ikrus burnoje, slėpdamasi slėptuvėje nuo patino, kurį geriau iškelti (jeigu akvariume yra dar kita patelė, tai jis kreips dėmesį į ją). Inkubacinis periodas 2-3 savaitės. Pradinis maistas: naupilijos, artemijos, ciklopas.

0 0 1050 14 gegužės, 2015 Astatotilapia šeima gegužės 14, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE