Aequidens pulcher – Žydrai-dėmėtoji akara
Posted by

Aequidens pulcher – Žydrai-dėmėtoji akara

Sinonimas: A. latifrons, tačiau pagal P. Lonzzelą, tai kita, atskira rūšis.

Gyvena mažuose Kolumbijos, Panamos, Šiaurinės Venesuelos ir Trinidado salos vandens telkiniuose su stovinčiu vandeniu ir upeliuose.

Kūno ilgis iki 15 cm.

Kūnas kiek ištemptas į ilgį, gana aukštas, iš šonų suplotas. Galva didelė, akys didelės, nugaros pelekas ilgas.

Pas patiną analinis ir nugaros pelekai galuose ištempti ir užaštrinti.

Kūnas, ypatingai uodegos stiebas, stipriai suplotas iš šonų.

Spalva varijuoja priklausomai nuo kilmės vietos. Kūnas nuo gelsvai-rudos iki žaliai-žydros spalvos, nugara alyviniai-ruda, krūtinė ir pilvas balkšvai-rožiniai arba gelsvi iki oranžinės spalvos. Ant žvynų gali būti raudonos spalvos štrichai, kurie sudaro nutrūkstančių išilginių juostų eiles. Per kūno vidurį – juoda dėmė. Ant šono 5-8 skersinės neryškios juodos juostos. Lūpos šviesiai-žydros. Ant žiaunų dangtelio daugybė blizgančių žaliai-žydrų arba rudai-žalių štrichų arba taškelių. Analinis ir nugaros pelekai rausvi, žydri arba žalsvi. Nugaros pelekas gali būti su raudonu apvadu. Uodegos pelekas rausvas iki vyno-raudonumo spalvos. Ant pelekų žaliai-žydrų dėmelių eilės ir juostos.

Patinas didesnis, analinio ir nugaros pelekų galai gali apglėbti uodegos peleką. Neršto metu skersinės juostos beveik pranyksta. Pas patelę neršto metu skersinių juostų spalva tampa ryškesnė.

Žuvys rausia gruntą ir išrauna augalus. Retai keičiamame vandenyje linkusios sirgti. Poros elgiasi skirtingai, vienos gali užsiimti visą teritoriją, kitos apsiriboja nedideliu ploteliu ir yra taikesnės.

Dažniausiai tai yra taikios žuvys (ypatingai dideliame akvariume), laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. Kai kurios rūšys rausiasi grunte, išraudamos augalus. Žuvys prieš pirmąjį nerštą sukuria poras, kurios gali egzistuoti ilgą laiką. Rekomenduojama pirkti keletą jaunų žuvyčių (6-7 vnt.) ir po to, kai susikurs poros, likusias išimti iš akvariumo.

Akvariumas turi turėti įvairių slėptuvių (statinių iš akmenų, šakų ir t.t. ir pan.). Jeigu žuvys rausiasi grunte, augalus su stipria šaknų sistema geriasia sodinti į vazonėlius, įdėtus į gruntą ir apdėti juos akmenimis. Žuvis galima laikyti bendrame akvariume. Kartu laikomų žuvų porų skaičiaus ir jų elgesio su kitų rūšių žuvimis iš anksto nuspėti negalima, tačiau bet kokiu atveju, kuo jaunesnės žuvys, tuo lengviau jos pripranta prie kitų žuvų. Vanduo: 23-26 C, dH 5-29, pH 6,5-7,5, kai kurios rūšys blogai perneša ilgai nekeičiamą vandenį, todėl dalinai keisti vandenį reikėtų kas savaitę. Maistas: Gyvas, pakaitalai.

Nerštas gali vykti ir bendrame akvariume. Jį stimuliuoja 1/5-1/4 vandens pakeitimas šviežiu, minkštesniu ir temperatūros pakėlimas 2-4 C (26-28 C, dH iki 12, pH 6-7). Prieš nerštą kai kurios rūšys iškasa grunte duobutes, į kurias vėliau perneša lervutes. Po to pora pradeda nuo nešvarumų valyti išsirinktą didelį plokščią akmenį arba šaką, ant kuriu vėliau deda ikrus. Tuo metu pora tampa agresyvi, gina teritoriją aplink substratą nuo kitų žuvų, rūpinasi ikrais ir palokuonimis. Inkubacinis periodas 2-8 paros, mažyliai plaukia po 2-7 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Lytiškai subręsta 10-12 mėnesių.

Neretai pasitaiko, kad jauna pora suėda pirmąsias dėtis, nors vėliau nustoja tą daryti. Jei norėte išsaugoti ikrus, tai substratą su ikrais reikia perkelti į inkubatorių, tiesa, šiuo atveju žuvys gali prarasti ikrų ir palikuonių priežiūros įgūdžius. Geriau į akvariumą patalpinti mažas, judrias ir taikias žuvytes, kurios plaukioja viduriniame vandens sluoksnyje ir suvaidins priešiško faktoriaus vaidmenį. Tada patelė prižiūrės ikrus, o patinas gins teritoriją, tačiau ir tai ne visada garantuoja sėkmę, todėl, kad pergyvendami dėl ikrų, juos gali suvalgyti patys tėvai.

A. Polonskis teigia, kad veisti galima vandenyje su dH iki 20. Patelė išneršia iki 1000 ikrelių.

0 0 875 04 vasario, 2017 Aequidens šeima vasario 4, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE