Apistogramma kakadu (Apistogramma cacatuoides /Apistogramma borellii)
Posted by

Apistogramma kakadu (Apistogramma cacatuoides /Apistogramma borellii)

Apistogramma kakadu

Apistogramma kakadu (Apistogramma cacatuoides) gyvena: pietinėje Amazonės upės baseino srityje.

Kūno ilgis iki 7,5 cm.

Pagrindinė kūno spalva nuo pilkai-geltonos iki rudos, su žydru blizgesiu ant šono, nugara alyviniai-žalia, krūtinė ir pilvas nuo gelsvos iki oranžinės spalvos. Tamsi juosta, besitęsianti nuo burnos išilgai kūno ir besibagianti tamsia dėme su šviesiu apvadu ant uodegos peleko pagrindo, gali kartais išsimėtyti į atskiras dėmes. Ant nugaros tamsios dėmės, užeinačios ant nugaros peleko pagrindo, kurio primieji du spinduliai juodi, likusioji dalis žalsva su oranžiniu arba raudonu galu. Likusieji pelekai žalsvi su eile tamsių ir šviesių dėmelių.

Pas patiną pirmieji nugaros peleko spinduliai stipriai pailgėję. Pilvo pelekas ilgas, o išorinis uodegos peleko kraštas stipriai išlenktas.

Patelė paprastesių spavų, pilkai-geltonos spalvos su žydru blizgesiu. Kai prižiūri savo palikuonis tampa ryškiai citrininės-geltonos spalvos su juodomis išilginėmis juostomis.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Žuvys yra teritorinės. Neršto ir mailiaus priežiūros metu tampa labai agresyviomis, ypatingai patelės. Kiekviena patelė užima savo teritoriją aplink slėptuvę. Šios teritorijos sudaro bendrą teritoriją, kurią saugo patinas. Bet ji turėtų būti didesnė, nei visų patelių teritorija, kitu atveju patelės persekioja patiną, saugodamos savo palikuonis. Laikant keletą patinų, jeigu akvariumo plotas mažas, tarp jų vyksta mušiai. Žuvys laikosi apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose.

Galima laikyti bendrame akvariume kartu su nedidelėmis, labai judriomis žuvimis, plaukiojančiomis viršutiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose, kurios vaidintų priešiško foktoriaus vaidmenį, skatindamos pateles saugoti savo palikuonis. Vietomis turėtų būti augalų ir įvairių slėptuvių (uolų, šakų), be to slėptuvių kiekis turėtų kiek viršyti patelių kiekį. Dideliame akvariume galima laikyti įvairių rūšių apistogrammų poras. Vanduo: 22-26 C, dH iki 15, pH 6,5-7,5. Maistas: gyvas, pakaitalai.

SONY DSC

SONY DSC

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su gruntu, augalo krūmeliu ir slėptuve, kuris turėtų būti ne mažesnės nei 15 l talpos porai. Temperatūra pakeliama 2-4 C laipsniais, kasdiena keičiama 1/5 tūrio vandens į minkštesnį ir rūgštesnį vandenį (kai kuriuose literatūriniuose šaltiniuose rekomenduojama parūgštinti vandenį durpėmis). Vanduo: 25-26 C, dH iki 6, pH 6,5-6,8. Po neršto patiną reikia iškelti. Inkubacinis periodas 3-6 paros. Mažyliai plaukia po 4-7 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės.

Yra duomenų apie laikymą ir veisimą tokiame vandenyje: dH 15-20 ir pH 7-7,5.

0 0 2801 09 gegužės, 2015 Apistogramma šeima gegužės 9, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE