Apistogramma borellii arba Apistogramma reitzigi
Posted by

Apistogramma borellii arba Apistogramma reitzigi

Apistogramma borellii

 

Apistogramma borellii gyvena centrinėje Paragvajaus upės baseino dalyje.

Kūno ilgis iki 7 cm.

Pagrindinė kūno spalva pilkai-žydra, nugara alyvinė su žydru blizgesiu, galva ir krutinė citrininės geltonos spalvos, žvynai su juodu apvadu. Piešinys sudarytas iš tamsių juostų ant šono keičiasi priklausomai nuo žuvies būsenos ir gali išnykti. Pelekai pilkai-žydri, jų kraštai – nuo geltonos iki oranžinės spalvos.

Patelė prižiūrinti palikuonis tampa ryškiai citrininės spalvos, juostos ant galvos, pirmieji nugaros ir pilvo pelekų spinduliai juodi, analinis pelekas su juodu apvadu.

Pas patiną nugaros ir analinio pelekų galai gerokai aštresni, nei pas patelę. Patelė mažesnė už patiną.

Žuvys yra teritorinės. Neršto ir mailiaus priežiūros metu tampa labai agresyviomis, ypatingai patelės. Kiekviena patelė užima savo teritoriją aplink slėptuvę. Šios teritorijos sudaro bendrą teritoriją, kurią saugo patinas. Bet ji turėtų būti didesnė, nei visų patelių teritorija, kitu atveju patelės persekioja patiną, saugodamos savo palikuonis. Laikant keletą patinų, jeigu akvariumo plotas mažas, tarp jų vyksta mušiai. Žuvys laikosi apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose.

Galima laikyti bendrame akvariume kartu su nedidelėmis, labai judriomis žuvimis, plaukiojančiomis viršutiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose, kurios vaidintų priešiško foktoriaus vaidmenį, skatindamos pateles saugoti savo palikuonis. Vietomis turėtų būti augalų ir įvairių slėptuvių (uolų, šakų), be to slėptuvių kiekis turėtų kiek viršyti patelių kiekį. Dideliame akvariume galima laikyti įvairių rūšių apistogrammų poras. Vanduo: 22-26 C, dH iki 15, pH 6,5-7,5. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su gruntu, augalo krūmeliu ir slėptuve, kuris turėtų būti ne mažesnės nei 15 l talpos porai. Temperatūra pakeliama 2-4 C laipsniais, kasdiena keičiama 1/5 tūrio vandens į minkštesnį ir rūgštesnį vandenį (kai kuriuose literatūriniuose šaltiniuose rekomenduojama parūgštinti vandenį durpėmis). Vanduo: 25-26 C, dH iki 6, pH 6,5-6,8. Po neršto patiną reikia iškelti. Inkubacinis periodas 3-6 paros. Mažyliai plaukia po 4-7 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės.

Yra duomenų apie laikymą ir veisimą tokiame vandenyje: 25-27 C, dH 15, pH 6,5-6,8.

0 0 1082 09 gegužės, 2015 Apistogramma šeima gegužės 9, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE