Aphyocharax anisitsi – Anisitso Afiocharaksas
Posted by

Aphyocharax anisitsi – Anisitso Afiocharaksas

Aphyocharax anisitsi

Anisitso Afiocharaksas (Aphyocharax anisitsi) gyvena Paranos upės baseine. Mėgsta plaukioti atvirame vandenyje ir prie mažų upių ir ežerų pakrančių.

Ilgis iki 5,5 cm.

Kūnas pailgas, nugaros ir pilvo profiliai vienodai išlenkti. Nugaros pelekas trumpas. Yra rievalinis pelekas. Analinis pelekas ilgas.

Patinas lieknesnis ir mažesnis už patelę, ant analinio peleko turi kabliuką, kuriuo prisitvirtina prie patelės neršto metu.
Nugara žaliai-violetinė, šonas persiliejančios gelsvos, žalsvos ir žydros splavos. Visas kūnas su sidabriniu blizgesiu. Ne porinių ir pilvo pelekų pagrindas kraujo raudonumo spalvos.

Vanduo: 18-28 C, dH iki 30, pH 6-8.

Aphyocharax anisitsiŠios žuvys taikios, būrinės, laikosi viršutiame ir viduriniame vandens sluoksniuose, išsigandusios gali iš jo iššokti.

Galima laikyti bendrame akvariume (geriau su kitomis characidinėmis žuvimis), beje kuo daugiau žuvų būryje, tuo jos geriau jaučiasi. Akvariumas turėtu būti ilgas ir uždengtas iš viršaus, augalai ir kitos dekoracijos neturi trukdyti plaukiojimui (žuvys mėgsta, kad būtų daug vietos plaukioti). Gruntas turi būti būtinai tamsus. Vanduo: 22-26 C, dH iki 20, pH 6-7,5. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Gaudant patiną tinkleliu jis gali užsikabinti už jo kabliuku, esančiu ant analinio peleko ir patinas gali nebegalėti poruotis, todėl reikia
būti atsargiems gaudant. Tokiu atveju reikėtu sietelį įmerkti į vandenį, kad žuvis pati išsilaisvintų.

Neršto akvariumo dugno plotas turėtų būti ne mažesnis kaip 600 kv/cm porai, uždengtas tinkleliu (kitaip žuvys suvalgo ikrus) ir smulkialapiais augalais. Vandens sluoksnis iki 10 cm. Nerštui talpinama arba pora būrys (patelės ryte, patinai vakare). Nerštas prasideda ryte su pirmaisiais saulės spinduliais. Patelė išleidžia iki 500 ikrų. Po neršto žuvis reikia iškelti, akvariumą užtamsinti, įjungti slipną aeraciją. Inkubacinis periodas trunka 20-30 valandų. Po 5 parų mažyliai pradeda plaukioti ir ėsti maistą (verpetės, smulkios ciklopo naupilijos). Gali būti pasiruošę nerštui 1 metų amžiaus.
Vandens parametrai veisimui: 25-27 C, dH iki 10, KH iki 2, pH 6-6,8.

0 0 2203 17 balandžio, 2015 Aphyocharax šeima balandžio 17, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE