Anomalochromis thomasi
Posted by

Anomalochromis thomasi

Anomalochromis thomasi

Anomalochromis thomasi gyvena Siera-Leonėje ir Liberijoje. Mėgsta vandens telkinius tankiai apaugusius augalais, su šakomis, daug akmenų ir kitų slėptuvių.

Kūno ilgis iki 8 cm.

Kūnas kiek pailgas, nugaros profilio linija išlenkta kiek labiau, nei pilvo linija. Galva didelė. Nugaros pelekas ilgas, uodegos pelekas – vėduoklės formos.

Pagrindninė kūno spalva varijuoja nuo pilkai-žydros, gelsvai-pilkos, žalsvos iki rausvos. Ant žvynų blizgančios žalsvos arba žydros dėmelės. Galva ir krutinė gali būti auksiniai arba gelsvai blizgantys. Ant žiaunų dangtelio juoda dėmė, apsupta mažų blizgančių oranžinių ir žalių dėmelių. Nuo pakaušio per akį tęsiasi beveik visuomet matoma juoda dėmė. Išilginė ir 5-6 vertikalios juodos juostos, besitęsiančios per kūną, gali blankti ir išnykti visai. Nugaros pelekas pilkai-sidarbinis arba žalsvas, su raudonu apvadu, uodegos pelekas su žydra arba gelsva dalimi ir raudonu apvadu iš viršaus.

Pas patiną nuogaros ir analinis pelekai gale kiek užaštrinti. Patelė mažesnė, nugaros ir analinio pelekų galai suapvalinti, ant šono gali būti raudonos dėmelės. Neršto metu ryškesnių spalvų, kai rūpinasi jaunikliais galva ir priekinė liemens dalis patamsėja.

Tai taikios žuvys, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. Poros, susikuriančios 6-9 mėn. amžiaus, įgyja savo teritoriją, kurią gina nuo kitų žuvų.

Galima laikyti bendrame akvariume (tik su ramiomis, ne greitomis žuvų rūšimis), kuris turėtų būti vietomis apsodintas augalais ir įvairios slėptuvės iš šakų, akmeninių statinių, o taip pat plokščių akmenų, ant kurių žuvys deda ikrus. Nerštui sodinama keletas jaunų žuvų nuo 5 mėn. amžiaus, kad jos pačios sukurtų poras. Vanduo: 22-26, dH 4-10, pH 6-6,8. Maistas: gyvas, pakatalai.

Nerštas gali vykti tiek bendrame, tiek ir neršimo akvariume. Neršto akvariumas turėtų būti ne trumpesnis nei 50 cm, ant grunto – keletas plokščių akmenų, slėptuvė (uola, šaka) ir 2-3 augalai su dideliais plačiais lapais. Nerštą stimuliuoja vandens temperatūros pakėlimas iki 28 C, vėliau keičiant vandenį palaipsniui mažinama iki 23 C ir vėl palaipsniui keliama iki 28 C. Patelė neršia ikrus (iki 400 vnt.) ant akmens, šakos arba plataus augalo lapo ir prižiūri juos, tuo metu patinas saugo teritoriją. Pirmąją ikrų dėtį jauna pora gali suvalgyti, bet po to nustoja. Inkubacinis periodas 40-60 val. Mailius plaukia po 3-8 parų. Pradinis maistas: verpetės, ciklopo naupilijos, nematodai. Pirmosiomis dienomis galima maitinti kiaušinio tryniu.

0 0 1280 07 gegužės, 2015 Anomalochromis šeima gegužės 7, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE