Papiliochromis altispinosa – Alyvinis papiliochromis
Posted by

Papiliochromis altispinosa – Alyvinis papiliochromis

Alyvinis papiliochromis (Papiliochromis altispinosa)

Sinonimai: Apistograma altispinosa, Crenicara altispinosa

Gyvena Bolivijos ir Brazilijos vandens telkiniuose.

Pagrindinė kūno spalva nuo geltonos iki gelsvai-alyvninės. Galva ir krūtinė oranžinės. Ant kūno dvi juodos dėmės. Per akį eina tamsi vertikali juosta. Ant galinės kūno dallies gali atsirasti 8-10 blankiai-pilkos dvigubos vertikalios juostos. Nugaros pelekas su raudonu apvadu, uodegos peleko viršutiniai ir apatiniai spinduliai raudonos spalvos.

Patinas didesnis už patelę, pas jį viena juoda dėmė.

Gyvena Pietų Amerikos tropikuose ir subtropikuose, laikosi mažuose vandens telkiniuose.

Kūnas kiaušinio formos, iš šonų suplotas, akys didelės, burna galinė. Nugaros pelekas ilgas, aukštas.

Tai taikios žuvys, laikosi apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose, tarp jauniklių vyksta kautynės dėl teritorijos kol susidaro poros.

Galima laikyti bendrame akvariume (be žuvų, mėgstančių laikytis apatiniame vandens sluoksnyje) su plokščiais akmenimis, augalais ir slėptuvėmis. Perkant žuvis reikėtų sužinoti vandens, kuriame jos buvo laikomos parametrus. Yra žuvys kilusios iš minkšto vandens, yra – iš kieto. Jauniklius galima pripratinti prie kitokio vandens palaipsniui, dviejų savaičių bėgyje keičiant pH ir dH.

Vanduo: 22-26 C, dH iki 25, pH 6,4-7,6. Kai kurios žuvys nemėgsta akvariumo vandens pakeitimo šviežiu. Todėl po vandens pakeitimo reikia dėmesingai stebėti jas ir pastebėjus pablogėjusią savijautą (o ji greitiai praeina), reikia keisti vandenį dažniau, bet mažesnėmis procijomis. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Neršia tiek bendrame, tiek ir neršimui skirtame akvariume, kuriame turėtų būti grunto (ne smulkesnių nei 3 mm) ir plokščias akmuo. Nerštą skatina 1/3-1/4 akvarimo vandens pakeitimas minkštesniu. Pora deda ikrus (iki 500) ant akmens arba į duobutę, kurią iškasa patinas. Patelė prižiūri ikrus, patinas saugo teritoriją. Nerštui geriau sodinti žuvis nuo vienerių metų amžiaus, todėl kad per jauna pora gali suvalgyti ikrus. Ikrų priežiūrą galima stimuliuoti įleidus į akvariumą mažų taikių žuvelių, kurios laikosi viduriniame ir viršutiniame vandens sluoksniuose. Inkubacinis periodas 2-4 paros, mažyliai plaukia po 4-8 parų saugomi tėvų. Pradinis maistas: infuzorijos, verpetės.

 

 

0 0 1350 28 lapkričio, 2015 Papiliochromis šeima lapkričio 28, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE