Akvariumo augalai ir jų nauda mūsų akvariumui ir jo gyventojams
Posted by

Akvariumo augalai ir jų nauda mūsų akvariumui ir jo gyventojams

Daugelis žmonių, kurie įrenginėja akvariumą, kažkodėl galvoja, kad akvariumo augalai – tai nereikalingi rūpesčiai. Tačiau, tai ne tiesa. Šiame straipsnyje aš pasistengsiu papasakoti apie pagrindinius akvariumo augalų gyvenimo aspektus ir išsklaidysiu mitą apie tai, “kad akvariumo augalus sudėtinga prižiūrėti ir veisti”.

Pradėkime nuo to, kad egzistuoja daugybė augalų rūšių, tinkamų auginti akvariumuose. Kai kurių priežiūra išties yra sudėtinga. Bet egzistuoja masė augalų, kurie nereikalauja ypatingos priežiūros, nebent, Jūsų neįkyraus dėmesio, tokio kaip pat, kaip prižiūrint ir kambarines gėles.

Jūsų patogumui suskaidykime šį straipsnį į temines dalis:

I. Apie akvariumo augalų naudą: ar reikalingi akvariumo augalai. Kam jų reikia. Ar galima apsieiti be jų.

II. Ko reikia akvariumo augalams: priežiūra, trąšos, gruntas, sodinimas.

III. Kiek reikia augalų akvariume: žuvų ir augalų santykis

IV. Augalų rūšys ir sąrašas.

V. Nelepūs akvariumo augalai: augalai pradedantiesiems.

VI. Akvariumo augalų ligos: ką daryti, jeigu akvariumo augalai žūsta – “vysta”.

Apie akvariumo augalų naudą

Augalai akvariume vaidina svarbų vaidmenį jo gyventojų gyvenime. Galima sakyti, kad augalų buvimas akvariume – tai tiktai daugybė pliusų, kokių? O štai kokių:
– augalai tai akvariumo “plaučiai”;
-augalai tai subalansuota akvariumo biosistema, nuodingų medžiagų vandenyje nebuvimas, taip pat ir dumblių nebuvimas;
-augalai tai akvariumo būklės daviklis;
– augalai tai natūralus interjeras ir “gimdymo namai” žuvytėms, mailiui, krevetėms, sraigėms ir t.t.
– Augalai tai papildomas akvariumo gyventojų maistas;
– augalai sureguliuoja akvariumą taip, kad jūs galite ramiai jį paliktį ir išvykti atostogauti.
-gyvi akvariumo augalai – tai gražu, natūralu ir estetiška.

Augalai - akvariumo plaučiai

Augalai – akvariumo plaučiai

Dabar apie viską išsamiau

Augalai – akvariumo plaučiai

Augalų gyvenimo procese, veikiant šviesai, vyksta visiems žinoma fotosintezė. Jo dėka, augalai sugeria anglies dvideginį CO2 ir išskiria deguonį. Tokiu būdu, Jūsų akvariume niekada nebus per daug CO2, kurį išskiria žuvys ir kiti akvariume gyventojai, o akvariumo vanduo natūraliu būdu bus prisotintas deguonies.

Kai kurie patyrę akvariumistai, su augalų pagalba pasiekia tokią akvariumo biologinę pusiausvyrą, kad jiems nebereikia mechaninės vandens aeracijos ir filtravimo. Įsivaizduokite – akvariumas neūžia elektra nenaudojama – nuostabu! Tiesa, tam, kad tai įgyvendinti, reikia sukaupti didelę patirtį ir pažinti akvariumistiką iš esmės.

Augalai - tai subalansuota akvariumo biosistema

Augalai – tai subalansuota akvariumo biosistema

Augalai – tai subalansuota akvariumo biosistema, kenksmingų medžiagų vandenyje nebuvimas, dumblių nebuvimas

Būtent šis aspektas išplaukia iš prieš tai buvusio pliuso. Neskaitant naudos dėl vykdomos fotosintezės, augalai dar ir sugeria kenksmingas medžiagas, kurios taip pat kaupiasi dėl žuvų ir kitų gyventojų gyvybinių atliekų. O būtent, augalai sugeria nitratus, nitritus ir fosfatus, naudodami juos kaip trąšas. Tokiu būdu, mes gauname “švarų” akvariumą, kurį retai reikia valyti, o kartais galima ir iš viso apie tai pamiršti.

Augalai - tai akvariumo būsenos daviklis.

Augalai – tai akvariumo būsenos daviklis.

Augalai – tai akvariumo būsenos daviklis.

Čia viskas paprasta! Akvariumo augalai – tai pirminis Jūsų akvariumo būklės indikatorius. Jeigu augalai “vysta”, gelsta ir pūva – tai ženklas, kad akvariumo būklė prasta arba jei augalai dideli, gražūs – tai 100%-inis geros akvariumo būklės rodiklis.

Akvariumo augalai – tai natūralus interjeras ir “gimdymo namai” žuvelėms, mailiui, krevetėms, sraigėms ir kt.

Akvariumo augalai - tai natūralus interjeras

Akvariumo augalai – tai natūralus interjeras

Jokios kitos akvariumo dekoracijos nepakeis augalų akvariume. Jeigu Jūs norite turėti profesionliai prižiūrimą akvariumą, tai be augalų Jūs ne apsieisite.

Pirmiausia, todėl kad augalai – tai gražus akvariumo dekoras ir tik gamtos stiliuje papuoštas akvariumas yra gera tos aplinkos imitacija, kurioje ir gyveno žuvytės iki tol kol pateko pas Jus.

Antra, augalai – tai jaukūs namai akvariumo pasaulio gyventojams. Daugelis žuvyčių, krevetės ir kiti gyventojai naudoja augalus kaip slėptuvę, nerštui, o žuvų mažyliai gali tarp jų pasislėpti.

Augalai - tai papildomas akvariumo gyventojų maistas

Augalai – tai papildomas akvariumo gyventojų maistas

Augalai – tai papildomas akvariumo gyventojų maistas

Dauguma, didžioji dauguma žuvyčių yra žolėdės. Kai kurios tiesiog ganosi, kaip avys laukuose, šveisdamos viską ką mato. Pavyzdžiui, Auksinių žuvelių šeima, tiesiog dievina augalinius maistus. Tokioms žuvų rūšims būtinas augalinis maistas, kuriuo prekiaujama zoo parduotuvėse, pavyzdžiui, Tetra-vegiteble. Ir štai čia kyla klasimas – o kam bereikalingai leisti pinigus, kai galima maitinti žuvytes natūrliais, šviežiais augalais.

Taigi akivaizdu, kad akvariumo augalai, tiesiog gyvybiškai svarbūs žuvų maitinime.

Augalai subalansuoja akvariumą taip, kad Jūs ramiai jį palikę galite vykti atostogauti.

Ir tai tikra tiesa. Aš manau, daugelis susidūrė su šia problema, kai reikia išvykti, o akvariumo nėra kam prižiūrėti. Tačiau, jeigu Jūsų akvariume bus augalų salelės – tai leis jums nebesijaudinti dėl jo gyventojų, maždaug dvi savaites. Sakau iš savo patirties. Taip ir daugelis profesionalų sako, kad “geras” akvariumas be išorinio įsikyšimo gali išbūti apie mėnesį.

Gyvi akvariumo augalai – tai gražu, natūralu ir estetiška.

                                                              Gyvi augalai                                           

Gyvi akvariumo augalai

 

      Dirbtiniai augalai

Dirbtiniai akvariumo augalai

Dirbtiniai akvariumo augalai

Aš manau, Jūs patys tai suprantate. O kas jaučiasi neužtikrintai, prašau pežiūrėti šias nuotraukas ir palyginti natūraliai ir dirbtinai apsodintą akvariumą.

Ko reikia akvariumo augalams?

Ko reikia akvariumo augalams?

Ko reikia akvariumo augalams?

Daugelis, pradėdami užsiimti akvariumistika, mano, kad augalai akvariume tai papildomi ir nereikalingi rūpesčiai. Tačiau – tai ne tiesa. Kad augalai gerai augtų, reikia jiems sudaryti tinkamas sąlygas, kaip ir žuvytėms. Augalams reikalingas reikiamas gruntas, tręšimas ir geras apšvietimas. Štai ir viskas! Na, dar kartą per mėnesį reikia juos “kirpti”, dabar jau tikrai viskas.
Kiek daugiau papasakosiu apie kievieną iš aukščiau išvardytų niunsų.

Gruntas: Žemė augalams pritaikoma individualiai. Kai kuriems augalams jis iš viso nereikalingas, o kai kuriems atvirkščiai reikalingas storas grunto slouksnis. Apibenrinant galima sakyti, kad gruntas augalams turėtų būti nuo 3-ijų iki 5-ių cm. Būtent tokia apimtis (ir didesnė) leis augalams gerai įsišaknyti. Naujai pasodintą augalą galima kiek labiau prispausti didesniais akmenėliais, arba prispausti kokia nors dekoro detale, galima pririšti augalą siūlu. Dažna klaida yra kai prie augalo šaknų pririšamas švininis rutuliukas – tai nėra labai gerai. Taip, dėl to augalas nepakyla į paviršių ir žuvims jį sunku išrauti. Bet juk švinas trukdo vystytis augalų šaknims. Tas pats liečia ir kitokius svarelius dedamus ant šaknų.

Beje, kaip teisingai pasodinti augalus galite pamatyti šioje nuotraukojepravila_posadki_akvariumnykh_rastenij_02

Augalų tręšimas: Kaip ir žuvytėms augalams reikia maitinimo. Šiuolaikinė akvariumistika lengvai išsprendžią šį klausimą. Bet kurioje zoo parduotuvėje parduodamos tabletės arba skysti kondicionieriai skirti augalams tręšti. Pavyzdžiui, Tetra plant start arba Tetra Crypto. Tokios tabletės susmulkinmos ir įkišamos į šaknis po augalais kas mėnesį. Vienos tabletės užtenka 50 l akvariumo vandens.

Tetra Planta Start

Tetra Planta Start

Tetra Planta Start

– saugo ir stiprina naujai pasodintus akvariumo augalus
– į tabletės sudėtį į eina augalinis hormonas, kuris greitina augimą.
– padeda augti šaknims.
– padeda prigyti šaknims persodinant augalą.
– stiprina augalo imunitetą dėka tabletėje esančių makro-dalelių.

Tetra Crypto-Dunger

Tetra Crypto-Dunger

Tetra Crypto-Dunger

Trąšos akvariumo augalams, sudarančios sąlygas normaliai vystytis šaknų sistemai. Į tabletės sudėtį įeina geležis ir kiti maistingi mikroelementai. Neturi savyje nitratų, fosfatų ir nesukelia vandens drumstėjimo. Tabletės poveikis trunka ilgą laiką. Padeda veistis svarbiems mikro-organizmams, o taip pat trugdo augti dumbliams.

Akvariumo augalų apšvietimas

Akvariumo augalų apšvietimas

Akvariumo augalų apšvietimas

Labai svarbų vaidmenį augalų gyvenime veidina apšvietimas. Juk fotosintezės procesas be jo tiesiog neįmanomas. Apšvietimo ypatybės skirintgoms augalų rūšims yra individualios. Kai kuriems augalams reikia daug šviesos, kai kuriems mažiau. Bendrai visi šaltiniai sutinka, kad šviesa akvariume su augalais turėtų degti apie 12 val. Tačiau čia atsiranda maža problemėlė – tiek šviesos nėra naudinga pačiam akvariumui. Todėl rekomenduojama įjungti akvariumo apšvietimą maždaug šešioms valandoms. Esant tokiai apšvietimo trukmei augalai akvariume jausis gerai. Tiesa, toks kompromisas nelabai tinka egzotiniams, brangiems ir lepiems augalams. Tiesiog būtų gaila, jeigu augalas nuvystų.

Akvariumo augalų priežiūra

Akvariumo augalų priežiūra

Akvariumo augalų priežiūra

Akvariumo augalų priežiūra – tai jų kirpimas, kurį reikėtų atlikti maždaug kartą per mėnesį. Tai atliekant reikia: ištraukti iš akvariumo papuvusius lapelius, per daug išsikerojusius augalus apkarpyti, na ir nukirpti dukterines ataugas, vėliau jas persodinant į naują vietą.

Neįkainojamą paslaugą prižiūrint akvariumo augalus jums padarys sraigės. Jos su malonumu suvalgys pūvančius, blogus lapelius, tuo pačiu jus išlaisvindamos nuo šių rūpesčių.

Kiek reikia augalų akvariume?

Kiek reikia augalų akvariume?

Kiek reikia augalų akvariume?

Šio atvėju padauginti neįmanoma. Tačiau vis tik yra tam tikra augalų sodinimo akvariume riba. Sodinti juos reikia taip, kad liktų 2/3 laisvos vietos žuvytėms ir kitiems gyventojams. Be to, reikia atsižvelgti į žuvyčių skaičių. Kuo jų daugiau, tuo daugiau galima sodinti augalų. Arba kitaip tariant, kuo daugiau gaminsis CO2, tuo daugiau galima sodinti augalų ir tuo daugiau bus jų gaminamo deguonies.

Akvariumo augalų rūšys ir sąrašas pradedantiesiems

Akvariumo augalų rūšys ir sąrašas pradedantiesiems

Akvariumo augalų rūšys ir sąrašas pradedantiesiems

Kaip ir žuvyčių, taip pat egzistuoja galybė akvariumo augalų rūšių. Bendrai visus augalus galima suskirstyti į :
– augalus, kurie plaukioja vandens paviršiuje;
– augalus, kurie sodinami į gruntą;
– augalus, kuriems nesvarbu kur jie yra;
Renkantis augalus reikia šiuos faktorius turėti omeny. Kad neatsitiktų taip, kad vieni augalai neleidžia gyvent kitiems.

Nelepūs akvariumo augalai

Iš tikrųjų tokių nelepių augalų yra labai daug ir iš esmės galima būtų sudaryti begalinį sąrašą, todėl kad, suteikiant kiekvienam augalui minimalią priežiūrą, jis išgyvens bet kuriame akvariume.

Tačiau, pradedantiesiems galima rekomenduoti šiuos akvariumo augalus.

Plūdena

Plūdena

Plūdena

Tai bus puikus priedas prie akvariumo. Ją mėgsta visi akvariumo gyventojai, ji sukuria labai gražų vaizdą.
Vienintelis jos trūkūmas yra tai, kad ji labai greitai padengia vandens paviršių, užkirsdama kelią šviesai patekti į akvariumą. Ją reikia dažniau retinti, o ypatingai prieš atostogas, paliekant tik keletą lapelių ant vandens paviršiaus.

Valisnerija

vallisnerija

Valisnerija

Iš esmės nelepus greitai į viršų augantis nebrangus augalas.

Elodėjaehlodeja

Paprasta ir klasikinė, plona, greitai į viršų auganti.

Nertis

Nertis

Nertis

Panašus į eglutę augalas. Greitai augantis. Daugybė mažų lapelių, yra nuostabi apsauga visiems mažiems akvariumo gyventojams.

Limnobiumas

Limnobiumas

Limnobiumas

Plaukiojantis augalas, kurio lapai panašūs į ežero vandens lelijų lapus. Išleidžia ilgas šaknis. Auga labai greitai. Limnobiumas, o ypatingai jo šaknys, labai mėgstamas maistas žuvytėms ir krevetėms.

Ričija

Ričija

Ričija

Nuostabus greitai augantis, plaukiojantis, ryškus augalas. Augdamas ir didndamas masę, gali nusileisti į dugną ir padengti didelius plotus. Jį galima pririšti prie šakos, akmens, sukuriant nuostabią žalią salelę. Be to, jį labai mėgsta valgyti akvariumo gyventojai.
Javos samana

Labai gražus augalas. Tiesa auga ne labai greitai ir reikalauja daugiau šviesos. Ja galima aprišti kokią nors šaką ar dar ką nors.

Javos samana

Javos samana

Akvariumo augalų ligos

Augalai, kaip ir žuvys – gali sirgti. Kaip ir visa kas gyva augalai žūsta dėl blogos priežiūros ar laikymo sąlygų. Jeigu laikysitės čia duotų rekomendacijų, tai pas Jus akvariumo augalai niekada nesirgs.
Štai augalų susirgimų priežąstys ir gydymas.

Augalas atrodo skurdžiai: lapeliai suvytę, ploni, augalas tįsta į viršų, balkšvas, meta jaunus lapelius. Visa tai rodo, kad jam trūksta apšvietimo.

Gydymas:
– pailginkite akvariumo apšvietimo laiką;
– jeigu augalų daug, praretinkite juos, taip kad jie netrukdytų vieni kitiems;
– sumažinkite vandens temperatūra. Kuo didesnė temperatūra, tuo daugiau šviesos reikia augalams.

Augalų lapai tampa skylėti: kraštai nelygūs, augalas susisukęs, pabalęs ir t.t. Tai rodo, kad augalui trūksta trąšų,

Gydymas:

-įdėkite trąšų po augalo šaknimis (anksčiau minėtas tabletes).

-stebėkite, kad gruntas ne spaustų ir ne deformuotų auglų šaknų,

Anksčiau laiko krenta lapai: lapų galai pageltę, sulėtintas augimas. Tai anglies dvideginio trūkumo požymiai.

Gydymas: – sumažinkite temperatūrą. Esant žemesnei tepmeratūrai padidėja CO2 kiekis akvariume.
– įleiskite daugiau žuvelių.
– galima atjungti nakčiai aeraciją, tačiau tai gali neigiamai paveikti žuveles.

Dirbtiniai akvariumo augalai

Dirbtiniai akvariumo augalai

Dirbtiniai akvariumo augalai

Na ir pabaigai, keletas žodžių apie dirbtinius akvariumų augalus. Kadangi jie parduodami, ir perkami – reiškia jie turi teisę būti mūsų akvariumuose. Rūpintis jais visiškai nereikia – įkasei plastikinį krūmelį ir grožiesi. Nauda iš tokių augalų yra nulinė, be to ant jų gerai auga vandens dumbliai. O su laiku plastikas yra ir tampa trapus. Kainuoja jie brangiau, nei gyvi augalai. Tačiau tokie plastikiniai akvariumo augalai, kaip dekoro elementas labai neblogai atrodo.

Versta iš šaltinio: FanFishka.Ru

 

 

 

 

 

Video – augalų priežiūra.

1 0 1838 20 vasario, 2017 Augalai, Be kategorijos vasario 20, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE