Akara Portu-Alegri – Aequidens portalegrensis
Posted by

Akara Portu-Alegri – Aequidens portalegrensis

Gyvena sekliose ir ramiose lėtai tekančiuose Bolivijos, Paragvajaus ir pietinės Brazilijos dalies vandens telkiniuose.

Kūno ilgis iki 20 cm, akvariume mažesnės.

Pagrindinė kūno spalva pilkai-geltona iki raudonai-rudos, nugara rudai- arba žaliai-alyvinė, pilvas balkšvas su rožiniu blizgesiu. Nuo akies iki nugaros peleko šaknies eina nelygi tamsi juosta. Viršutinėje uodegos peleko pagrindo dalyje juoda dėmė su šviesiu apvadu. Kartais ant šono matomos balkšvos skersinės juostos. Neporiniai pelekai rudai-violetiniai su žydromis juostomis ir dėmelėmis. Neršto metu spalvos tamsėja.

Akara Portu-Alegri

Akara Portu-Alegri

Patinas didesnis, krūtinės pelekai oranžiniai. Pas patelę jie geltoni.

Žuvys gana agresyvios, stipriai rausiasi grunte ir negaili augalų. Laikomos vandenyje dH 40/AT4/76 ir veisiamos esant dH 20 /AT 1/72.

Akvariumas turi turėti įvairių slėptuvių (statinių iš akmenų, šakų ir t.t. ir pan.). Jeigu žuvys rausiasi grunte, augalus su stipria šaknų sistema geriasia sodinti į vazonėlius, įdėtus į gruntą ir apdėti juos akmenimis. Žuvis galima laikyti bendrame akvariume. Kartu laikomų žuvų porų skaičiaus ir jų elgesio su kitų rūšių žuvimis iš anksto nuspėti negalima, tačiau bet kokiu atveju, kuo jaunesnės žuvys, tuo lengviau jos pripranta prie kitų žuvų. Vanduo: 23-26 C, dH 5-29, pH 6,5-7,5, kai kurios rūšys blogai perneša ilgai nekeičiamą vandenį, todėl dalinai keisti vandenį reikėtų kas savaitę.
Maistas: Gyvas, pakaitalai.

Nerštas gali vykti ir bendrame akvariume. Jį stimuliuoja 1/5-1/4 vandens pakeitimas šviežiu, minkštesniu ir temperatūros pakėlimas 2-4 C (26-28 C, dH iki 12, pH 6-7). Prieš nerštą kai kurios rūšys iškasa grunte duobutes, į kurias vėliau perneša lervutes. Po to pora pradeda nuo nešvarumų valyti išsirinktą didelį plokščią akmenį arba šaką, ant kuriu vėliau deda ikrus. Tuo metu pora tampa agresyvi, gina teritoriją aplink substratą nuo kitų žuvų, rūpinasi ikrais ir palokuonimis. Inkubacinis periodas 2-8 paros, mažyliai plaukia po 2-7 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Lytiškai subręsta 10-12 mėnesių.

Neretai pasitaiko, kad jauna pora suėda pirmąsias dėtis, nors vėliau nustoja tą daryti. Jei norėte išsaugoti ikrus, tai substratą su ikrais reikia perkelti į inkubatorių, tiesa, šiuo atveju žuvys gali prarasti ikrų ir palikuonių priežiūros įgūdžius. Geriau į akvariumą patalpinti mažas, judrias ir taikias žuvytes, kurios plaukioja viduriniame vandens sluoksnyje ir suvaidins priešiško faktoriaus vaidmenį. Tada patelė prižiūrės ikrus, o patinas gins teritoriją, tačiau ir tai ne visada garantuoja sėkmę, todėl, kad pergyvendami dėl ikrų, juos gali suvalgyti patys tėvai.

0 0 576 22 vasario, 2017 Aequidens šeima vasario 22, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE