Akara Meri (Bujurquina mariae)
Posted by

Akara Meri (Bujurquina mariae)

Akara Meri

Bujurquina mariae

Akara Meri – Bujurquina mariae gyvena Kolumbijoje ir šiaurės-vakarų Braziliojje.

Kūno ilgis iki 20 cm, akvariume mažesnės.

Atskiri uodegos peleko spinduliai išlenda už jo konturo.

Pagrindinė kūno spalva pilkai-žalia, pilvas balkšvas. Nuo uodegos peleko viršutinio krašto iki viršutinio žiaunų dangtelio krašto tęsiasi tiesi tamsiai-ruda juosta, kuri toliau apima viršutinę kūno dalį. Ant žiaunų dangtelio 4 vertikalios žydros juostos. Visas kūnas padengtas daugybe blizgančių šviesiai-žydrų dėmelių. Akis auksinės spalvos. Nugaros pelekas žaliai-žydros spalvos su šviesiai-žydromis dėmelėmis ir oranžiniai-raudonais priekinių spindulių galiukais. kartais su raudonu apvadu. Analinis ir uodegos pelekai rausvi, su žalios spalvos dėmelėmis.

Kūnas kiek ištemptas, gana aukštas, suplotas iš šonų. Galva ir akys didelės. Nugaros pelekas ilgas.

Pas patiną nugaros ir analinio peleko galas ištempti ir užaštrinti.

Tai taikios žuvys, būna agresyvios neršto metu ir kai prižiūri mailių, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose.

Geriausia įsigyti keletą jaunų žuvų (6-10 egzempliorių) ir po to kai susikuria poros, likusias atskirti. Akvariume turėtų būti plokščių skmenų ir augalų, tarp kurių būtų augalų su dideliais lapais. Žuvis galima laikyti bendrame akvariume, bet ne su judriomis arba agresyviomis žuvų rūšimis. Vanduo: 24-26 C, dH 5-20, pH 6,5-8, reikia kas savaitę keisti dalį vandens. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek ir neršto akvariume. Nerštą stimuliuoja papildymas šviežiu, minkštu vandeniu ir temperatūros pakėlimas 2-3 C. Vanduo: 25-28 C, dH 5-12, pH 6-5,5. Pora prieš nerštą užgrobia ir saugo savo teritoriją. Ikrus (būna iki 400 vnt.) deda ant iš anksto nuo nešvarumų nuvalyto plokščio akmens arba didelio augalo lapo, po ko praėjus 1-2 paroms patelė ikubuoja ikrus burnoje. Neretai žuvys perduoda viena kitai lervutes, kad pačios galėtų pavalgyti. Mažyliai pradeda plaukioti po 8-12 parų. Bet nakčiai ir kilus pavojui dar kurį laiką slepiasi tėvų burnoje. Pradinis maistas: gyvosios dulkės.

Ikrus galima paimti iš patelės ir perkelti į inkubatorių.

0 0 1674 17 gegužės, 2015 Bujurquina šeima gegužės 17, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE