Laetacara curviceps
Posted by

Laetacara curviceps

Laetacara curviceps


Laetacara curviceps gyvena
Amazonės upės šaiurės rytų baseino vandens telkiniuose, kuriuose daug slėptuvių.

Kūno ilgis 8 cm.

Pagrindinė spalva žalsva arba žydra, kartais gelsvai-žalia, žvynai su juodu apvadu, dažnai su pilkai-žydru blizgesiu. Nugara ruda, pilvas blankiai-geltonas, kūno vidurį yra juoda dėmė. Priklausomai nuo nuotaikos ant žuvų gali atsirasti viena išilginė ir keletas skersinių tamsių juostų. Nugaros peleko pagrindas žaliai-žydras, vidurinioji dalis auksaspalvė, viršutinysis kraštas žalsvas, kartais su raudonu apvadu, ant peleko gali būti 1-2 juodos dėmės. Analinis ir uodegos pelekas žalsvi iki alyvinės-žalios spalvos, su eilėmis blizgančių šviesiai – iki smaragdiškai-žydrų dėmelių.

Patinas didesnis, ryškesnių spalvų.

Tai taikios žuvys, gali būti agresyvios neršto ir palikuonių priežiūros metu, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. Mažai rausiasi grunte. Prieš nerštą sudaro porą, kuri gali išlikti ilgą laiką. Rekomenduojama įsigyti keletą jaunų žuvyčių (6-10 egzempliorių) ir po porų susidaymo pašalinti likusias.

Akvariumas turėtų būti su stiprios šaknų sistemos augalais, plokščiais akmenimis ir slėptuvėmis. Žuvis galima laikyti bendrame akvariume. Vanduo: 23-26 C, dH 5-20, pH 6-7,5, būtina kas savaitę pakeisti dalį vandens. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume. Jį stimuliuoja 1/5 vandens pakeitimas šviežiu, minkštesniu vandeniu ir temperatūros pekėlimas 2-3 C. Vanduo: 26-28 C, dH 5-12, pH 6-7. Žuvys prieš nerštą kartais rausia duobeles prie augalų, kurių vėliau nepanaudoja. Vėliau pora pradeda nuo nešvarumų valyti didelį plokščią akmenį, ant kūrio neršia ikrus. Žuvys tuo metu tampa agresyviomis, gina teritoriją aplink akmenį nuo kitų žuvų, rūpinasi ikrais ir palikuonimis. Inkubacinis periodas 3-9 paros, mažyliai plaukia po 2-7 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės.

Dažnai atsitinka, kad jauna pora suėda pirmąsias ikrų dėtis, nors vėliau nustoja tą daryti.

Jeigu akvariumistas nori išsaugoti ikrus, tai akmenį su jais reikia perkelti į inkubatorių, tiesa, šiuo atvejų žuvys gali prarasti gebėjimą rūpintis ikrais ir palikuonimis. Galima įkelti į akvariumą mažų judrių taikių žuvyčių plaukiojančių viršutiniame vandens sluoksnyje, kurios suvaidins priešiško faktoriaus vaidmenį. Tada patelė rūpinsis ikrais, o patinas gins teritoriją, tačiau tai dar negarantuoja sėkmės, todėl kad, bijodami dėl ikrų juos gali suvalgyti patys tėvai.

Nerštui galima sodinti nuo 12 mėn. amžiaus

0 0 988 03 birželio, 2015 Laetacra šeima birželio 3, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE