Akara delfinas – Aequidens itany Puyo
Posted by

Akara delfinas – Aequidens itany Puyo

Gyvena Itani (Gvianos) upės baseine.

Kūno ilgis iki 15 cm.

Viršutinioji kūno dalis nuo raudonos iki kavos-rudumo spalvos, apatinė – žalia, link uodegos stiebo pereinanti į rudą. Per kūno vidurį nuo burnos iki nugaros peleko pagrindo eina tamsiai-ruda juosta, kuri pas suaugusias žuvis būna išsiskaidžiusi į šešias juodas dėmes. Tarp akių per kaktą eina plačios tamsios juostos. Ant viršutiniosios uoegos peleko pagrindo dalies juoda dėmė su auksiniai-žaliu apvadu. Ant žiaunų dangtelio šviesiai-žydra dėmė. Lūpos šviesiai žydros. Spygliuotoji nugaros peleko dalis žalios spalvos su tamsiais spindulių galiukais ir rudomis išilginėmis juostomis, minkštoji peleko dalis prie pagrindo žalia su šachmatų lentos piešiniu, aukščiau – ruda. Analinis pelekas nuspalvintas beveik taip pat. Uodegos pelekas rudai-auksinis, su skersinėmis juodu dėmių eilėmis.

Žuvys rausiasi grunte, galima laikyti akvariume su augalais, kurie turi stiprią šaknų sistemą. Ganėtinai taikios, užsiima nedidelę teritoriją. Neršto metu rausia duobeles, gali pažeisti augalus.

Akvariumas turi turėti įvairių slėptuvių (statinių iš akmenų, šakų ir t.t. ir pan.). Jeigu žuvys rausiasi grunte, augalus su stipria šaknų sistema geriasia sodinti į vazonėlius, įdėtus į gruntą ir apdėti juos akmenimis. Žuvis galima laikyti bendrame akvariume. Kartu laikomų žuvų porų skaičiaus ir jų elgesio su kitų rūšių žuvimis iš anksto nuspėti negalima, tačiau bet kokiu atveju, kuo jaunesnės žuvys, tuo lengviau jos pripranta prie kitų žuvų. Vanduo: 23-26 C, dH 5-29, pH 6,5-7,5, kai kurios rūšys blogai perneša ilgai nekeičiamą vandenį, todėl dalinai keisti vandenį reikėtų kas savaitę.
Maistas: Gyvas, pakaitalai.

Nerštas gali vykti ir bendrame akvariume. Jį stimuliuoja 1/5-1/4 vandens pakeitimas šviežiu, minkštesniu ir temperatūros pakėlimas 2-4 C (26-28 C, dH iki 12, pH 6-7). Prieš nerštą kai kurios rūšys iškasa grunte duobutes, į kurias vėliau perneša lervutes. Po to pora pradeda nuo nešvarumų valyti išsirinktą didelį plokščią akmenį arba šaką, ant kuriu vėliau deda ikrus. Tuo metu pora tampa agresyvi, gina teritoriją aplink substratą nuo kitų žuvų, rūpinasi ikrais ir palokuonimis. Inkubacinis periodas 2-8 paros, mažyliai plaukia po 2-7 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Lytiškai subręsta 10-12 mėnesių.

Neretai pasitaiko, kad jauna pora suėda pirmąsias dėtis, nors vėliau nustoja tą daryti. Jei norėte išsaugoti ikrus, tai substratą su ikrais reikia perkelti į inkubatorių, tiesa, šiuo atveju žuvys gali prarasti ikrų ir palikuonių priežiūros įgūdžius. Geriau į akvariumą patalpinti mažas, judrias ir taikias žuvytes, kurios plaukioja viduriniame vandens sluoksnyje ir suvaidins priešiško faktoriaus vaidmenį. Tada patelė prižiūrės ikrus, o patinas gins teritoriją, tačiau ir tai ne visada garantuoja sėkmę, todėl, kad pergyvendami dėl ikrų, juos gali suvalgyti patys tėvai.

0 0 499 22 vasario, 2017 Aequidens šeima vasario 22, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE