Aštuonjuostė cichlasoma arba bitutė – Cichlasoma octofasciatum
Posted by

Aštuonjuostė cichlasoma arba bitutė – Cichlasoma octofasciatum

Gyvena Amazonės upės baseine, Rio-Negro upės baseine.

Kūno ilgis iki 20 cm, akvariume iki 12 cm.

Kūnas nuo geltonos iki rudos spalvos, geros būklės žuvies tamsiai-žydros iki juodos spalvos. Per kūna eina aštuonios tamsios vertikalios juostos, kurios gali virsti į silpnai matomų dėmių eiles arba pradingti. Kūno viduryje ir ant uodegos stiebo kūno viduryje po juodą dėmę su auksiniu apvadu. Ant žiaunų dangtelio, žvynų ir pelekų žaliai-žydros persielijančios dėmės. Pelekai tamsiai-violetiniai. Nugaros pelekas su raudonu apvadu.

Patinas didesnis, pas senus patinus ant kaktos riebalinė pagalvėlė. Analinio ir nugaros pelekų galai užaštrinti. Pas patelę neršto ir palikuonių priežiūros metu per visą kūna eina vertikalios juostos.

Žuvys terotorinės, poros susikuria jauname amžiuje iš žuvų grupės. Laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose.

Žuvys labai agresyvios, susikūrusią porą geriau laikyti atskirai. Stipriai kapstosi grunte, išrauna augalus. Jeigu patinas nusiteikęs agresyviai prieš nerštui nepasiruošusią patelę, juos reikėtų atskirti, todėl kad jis gali ją užmušti. Vanduo: 20-28 C, dH 8-30, pH 6,5-8,5. Veisiant rekomenduojama 26-28 C temperaūra, dH 8-12, pH 6,5-7. Ikrus (iki 2000 vnt.) dažniau išneršia ant akmens. Prižiūrėdami palikuonis patinas esant nelabai darniai porai, gali nužudyti patelę. Lytiškai subręsta 11-13 mėn.

Į akvariumą geriau įleisti kuo jaunesnes žuvis ir, kai jos susiporuos, palikti reikiamą kiekį jų, stebint jų santykius, kadangi kai porų yra per daug kai kurias iš jų tenka pašalinti.

Maistas: gyvas (taip pat ir mažos žuvelės), augalinis, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su sbustratu. S. Kočetovas rekomenduoja stimuliuoti nerštą vandens pakeitimu (kartą per savaitę) ir temperatūros pakėlimu 1-2 laipsniais. Galima bandyti suvesti dvi nepažįstamas žuvis, atskiriant patiną nuo patelės stikline sienele, kad pora priprastų vienas prie kito, tačiau tai ne visada pavyksta. Ikrus išneršia ant kietų daiktų, kartais ant didelio augalo lapo. Po 2-6 parų išsiritusias lervas tėvai perneša į išraustas duobeles, o kai mažyliai po 3-7 parų pradeda plaukioti, juos saugo. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, ciklopo anupilijos, nematodai.

0 0 961 20 liepos, 2016 Cichlasoma šeima liepos 20, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE