Sedžiko Cichlasoma (Cichlasoma sjica Bussing)
Posted by

Sedžiko Cichlasoma (Cichlasoma sjica Bussing)

Gyvena Kosta-Rikoje

Kūna ilgis iki 12 cm.

Pagrindinė patino kūno spalva ruda, nugara tamsesnė, pilvas šviesesnis, šonas su mėlynu atspalviu arba auksiniu blizgesiu. Priklausomai nuo žuvies nuotaikos per jos kūną eina 6-9 vertikalios tamsios skersinės juostos, be to juosta esanti per vidurį visuomet gerai matoma. Nugaros pelekas persilieja šviesiai-žydru blizgesiu, spinduliai ir apvadas raudoni. Analinis pelekas tokios pat spalvos, tačiau be apvado. Uodegos peleko spinduliai raudoni, tarpspindulinis audinys žydras, ant spindulių tamsiai-rudi taškeliai.

Patelė ruda, galinė kūno dalis gelsva, prie nugaros keletas auksinių dėmių. Analinis ir nugaros pelekai gelsvi.

Tai gana taikios žuvys, neliečia augalų, lengai išsigąsta, būtinai reikalingos slėptuvės. Vanduo: 22-28 C, dH iki 20, pH 6,8-7,8. Ikrus (iki 500 vnt.) išneršia oloje, ant akmens arba didelio lapo. Lytiškai subręsta 8-12 mėn.

Žuvys terotorinės, poros susikuria jauname amžiuje iš žuvų grupės. Agresyvumo lygis ginant teritoriją priklauso nuo rūšies ir stirpiai išauga ikrų ir mailiaus priežiūros metu. Laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose.

Laikomos paprastai rūšiniame akvariume arba akvariume su kitomis šios šeimos žuvimis. Akvariumas – su slėptuvėmis iš akmenų ir šakų, akmenys su horizontaliais ir vertikaliais paviršiais, uolos, vertikaliai sustatyti akmenys, kurie reikalingi teritorinos ribų atskyrimui. (teritorijos dydis priklauso nuo rūšies agresyvumo, žuvies dydžio, o taip pat jos charakterio, paprastai pakanka 40 cm ilgio), plaukiojantys augalai. Galimybė sodinti iš grunto augančius augalus priklauso nuo žuvies rūšies.

Į akvariumą geriau įleisti kuo jaunesnes žuvis ir, kai jos susiporuos, palikti reikiamą kiekį jų, stebint jų santykius, kadangi kai porų yra per daug kai kurias iš jų tenka pašalinti.

Maistas: gyvas (taip pat ir mažos žuvelės), augalinis, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su sbustratu. S. Kočetovas rekomenduoja stimuliuoti nerštą vandens pakeitimu (kartą per savaitę) ir temperatūros pakėlimu 1-2 laipsniais. Galima bandyti suvesti dvi nepažįstamas žuvis, atskiriant patiną nuo patelės stikline sienele, kad pora priprastų vienas prie kito, tačiau tai ne visada pavyksta. Ikrus išneršia ant kietų daiktų, kartais ant didelio augalo lapo. Po 2-6 parų išsiritusias lervas tėvai perneša į išraustas duobeles, o kai mažyliai po 3-7 parų pradeda plaukioti, juos saugo. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, ciklopo anupilijos, nematodai.

0 0 823 18 liepos, 2016 Cichlasoma šeima liepos 18, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE